Elektronik ve Otomasyon Bölümü Ders İçerikleri

1. SINIF GÜZ YARIYILI

D.KOD

DERS ADI

Te

Uy

D.Saati

Z/M/S

AKTS

TAR1001

ATATÜRK VE İNKİLAP TARİHİ I

2

0

2

Z

2

TÜR1001

TÜRK DİLİ I

2

0

2

Z

2

YAD-ING 101

YABANCI DİL I

3

0

3

Z

3

MAT1001

GENEL MATEMATİK

4

0

4

Z

4

ELT1001

DOĞRU AKIM DEVRE ANALİZİ

3

1

4

M

5

ELT1003

ELEKTRONİK MESLEK BİLGİSİ VE GÜVENLİK

2

1

3

M

5

ELT1005

ÖLÇME TEKNİĞİ

2

1

3

M

5

ELT1007

SAYISAL ELEKTRONİK

3

1

4

M

5

ELT1009

ELEKTRO MANYETİK DALGALARIN BİOLOJİK ETKİLERİ (SEÇ)

2

0

2

S

2

RTY2007

HIZLI OKUMA VE GÜZEL KONUŞMA (SEÇ)

2

0

2

S

2

 

TOPLAM

22

5

27

 

33

 *2 AKTS kredisi içeren seçmeli ders seçilecektir. 

1. SINIF BAHAR YARIYILI

D.KOD

DERS ADI

Te

Uy

D.Saati

Z/M/S

AKTS

TAR1002

ATATÜRK VE İNKİLAP TARİHİ II

2

0

2

Z

2

TÜR1002

TÜRK DİLİ II

2

0

2

Z

2

YAD-ING102

YABANCI DİL II

3

0

3

Z

3

ELT1002

ALTERNATİF AKIM DEVRE ANALİZİ

2

1

3

M

4

ELT1004

BİLGİSAYAR DESTEKLİ DEVRE TASARIMI

1

1

2

M

3

ELT1006

ELEKTRONİK I

3

1

4

M

5

ELT1008

SAYISAL TASARIM

3

1

4

M

4

ELT1010

SENSÖRLER VE DÖNÜŞTÜRÜCÜLER

1

1

2

M

3

ELT1012

MESLEKİ MATEMATİK

1

1

2

M

2

ELT1014

ELEKTRİK TESİSATLARI (SEÇ)

1

1

2

S

2

ELT1016

ALGORİTMA VE PROGRAMLAMA (SEÇ)

1

1

2

S

2

ELT1018

WEB TASARIMININ TEMELLERİ (SEÇ)

1

1

2

S

2

 

ENDÜSTRIYE DAYALI EĞITIM (EDE)

 

 

 

Z

8

 

 

19

7

26

 

42

 *2 AKTS kredisi içeren seçmeli ders seçilecektir

Z: ZORUNLU

M:MESLEKİ

S:SEÇMELİ 

2. SINIF GÜZ YARIYILI

D.KOD

DERS ADI

Te

Uy

D.Saati

Z/M/S

AKTS

ELT2001

BİLGİSAYAR DESTEKLİ ÇİZİM

1

1

2

M

3

ELT2003

ELEKTRONİK II

2

1

3

M

4

ELT2005

GÜÇ ELEKTRONİĞİ

3

1

4

M

5

ELT2007

MİKRODENETLEYİCİLER

3

1

4

M

5

ELT2009

SİSTEM ANALİZİ VE TASARİMİ  I

1

1

2

M

3

İŞL3001

İŞLETME YÖNETİMİ I (SEÇ)

2

1

3

S

4

ELT2011

BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİSİ (SEÇ)

2

1

3

S

4

ELT2013

MESLEKİ YABANCI DİL I (SEÇ)

3

0

3

S

3

ELT2015

KUMANDA DEVRELERİ (SEÇ)

1

1

2

S

4

ÇEV3001

ÇEVRE KORUMA (SEÇ)

2

0

2

S

2

ELT2017

ELEKTRONİK GÜVENLİK SİSTEMLERİ(SEÇ)

2

1

3

S

3

ELT2019

EV CİHAZLARI (SEÇ)

2

1

3

S

3

ELT2021

MESLEK ETİĞİ (SEÇ)

1

1

2

S

2

İLK3001

İLK YARDIM (SEÇ)

4

2

6

S

6

KGS3000

KALİTE GÜVENCESİ VE STANDARTLAR (ÜRETİM) (SEÇ)

2

1

3

S

3

 

TOPLAM

10

5

24

 

54

 

*9 AKTS kredisi içeren seçmeli ders seçilecektir  Seçmeli derslerin ders saati eklenmemiştir.

 

2. SINIF BAHAR YARIYILI

D.KOD

DERS ADI

Te

Uy

D.Saati

Z/M/S

AKTS

ELT2002

ARIZA ANALİZİ

1

1

2

M

2

ELT2004

ELEKTRİK MOTORLARİ VE SÜRÜCÜLERİ

2

1

3

M

4

ELT2006

PROGRAMLANABİLİR DENETLEYİCİLER

2

1

3

M

3

ELT2008

SİSTEM ANALİZİ VE TASARİMİ  II

1

1

2

M

3

ELT2010

ILERİ MİKRODENETLEYİCİLER (SEÇ)

2

1

3

S

3

ELT2012

RADYO  TV TEKNOLOİSİ (SEÇ)

1

1

2

S

3

İLT3000

İLETİŞİM (SEÇ)

2

0

2

S

2

ELT2014

ENDÜSTRİYEL AĞLAR(SEÇ)

1

1

2

S

2

BYT1005

TEMEL FOTOĞRAFİ (SEÇ)

2

0

2

S

4

İŞL3002

İŞLETME YÖNETİMİ II (SEÇ)

2

1

3

S

5

KYS3000

KALİTE YÖNETİM SİSTEMLERİ (HİZMET) (SEÇ)

2

0

2

S

2

ARŞ3000

ARAŞTIRMA YÖNTEM VE TEKNİKLERİ (SEÇ)

3

0

3

S

3

ELT2018

KONTROL SİSTEMLERİ (SEÇ)

2

1

3

S

3

ELT2020

ENDÜSTRİYEL ROBOTLAR (SEÇ)

1

1

2

S

2

ELT2022

YÜRÜYEN MERDİVEN/BAND SİSTEMLERİ(SEÇ)

2

1

3

S

5

ELT2024

SCADA SİSTEMLERİ (SEÇ)

2

1

3

S

4

ELT2026

MESLEKİ YABANCI DİL-II (SEÇ)

3

0

3

S

3

 

TOPLAM

6

4

23

 

52

Z = Zorunlu ders, M = Meslek dersi, S = Seçmeli ders

*13 AKTS kredisi içeren seçmeli ders seçilecektir Seçmeli derslerin ders saati eklenmemiştir.

DÖRT DÖNEM SONUNDA STAJINI YAPMIŞ ÖĞRENCİ: *100 DERS SAATİ *120 AKTS KREDİSİ (26 SEÇMELİ DERS AKTS KREDİSİ) ALARAK PROGRAMDAN MEZUN OLUR.