Elektrik ve Enerji Bölümü Ders İçerikleri (İkinci Öğretim)

1. SINIF GÜZ YARIYILI                 1.YARIYIL

D.KOD

DERS ADI

Te

Uy

D.Saati

Z/M/S

AKTS

TAR-1001

ATATÜRK İLKELERİ VE İNK. TARİHİ-1

2

0

2

Z

2

TUR-1001

TÜRK DİLİ-1

2

0

2

Z

2

İNG-101

YABANCI DİL-1

3

0

3

Z

3

MAT-1001

MATEMATİK -1

3

0

3

Z

4

ELK-1001

ÖLÇME TEKNİĞİ

2

1

3

M

4

ELK-1003

DOĞRU AKIM DEVRELERİ

3

1

4

M

4

ELK-1005

TEMEL ELEKTRONİK

2

1

3

M

3

ELK-1007

TESİSATA GİRİŞ

2

1

3

M

4

BİL-3000

BİLGİ VE İLETİŞİM   TEKNOLOJİSİ

1

1

2

Z

4

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPLAM

20

5

25

 

30

       Z = Zorunlu ders, M = Meslek dersi, S = Seçmeli ders 

 

1. SINIF BAHAR YARIYILI             2.YARIYIL

D.KOD

DERS ADI

Te

Uy

D.Saati

Z/M/S

AKTS

TAR-1002

ATATÜRK İLKELERİ VE İNK. TARİHİ-2

2

0

2

Z

2

TUR-1002

TÜRK DİLİ-2

2

0

2

Z

2

İNG-102

YABANCI DİL-2

3

0

3

Z

3

MAT-1002

MATEMATİK- 2

3

0

3

Z

3

ELK-1002

TRAFO VE DOĞRU AKIM MAKİNALARI

3

1

4

M

4

ELK-1004

ALTERNATİF AKIM DEVRELERİ

3

1

4

M

4

ELK-1006

BİLGİSAYAR DESTEKLİ PROJE 1

1

1

2

M

3

ELK-1008

SAYISAL ELEKTRONİK

1

1

2

M

3

ELK-1010

GÜÇ ELEKTRONİĞİ-1

2

1

3

M

3

 

ENDÜSTRİ STAJI (30 GÜN)

 

 

 

Z

8

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPLAM

 

 

25

 

35

 

      Z = Zorunlu ders, M = Meslek dersi, S = Seçmeli ders 

 

2. SINIF GÜZ YARIYILI                3.YARIYIL

D.KOD

DERS ADI

Te

Uy

D.Saati

Z/M/S

AKTS

ELK-2001

ASENKRON VE SENKRON MAKİNALAR

3

1

4

M

4

ELK-2003

ELEKTROMEKANİK KUMANDA SİSTEMLERİ

2

1

3

M

3

ELK-2005

MİKRODENETLEYİCİLER

3

1

4

M

5

ELK-2007

BİLGİSAYAR DESTEKLİ PROJE- 2

2

1

3

M

3

 

 

 

 

14

 

15

                                           SEÇMELİ DERSLER

Bu   Derslerden Toplam 13 AKTS/ECTS Kredisi Ders Seçilecektir

ELK-2009

ÖZEL TESİSAT

2

1

3

S

4

BİL-3001

OFİS YAZILIMLARI

2

1

3

S

4

İŞL-3001

İŞLETME YÖNETİMİ-I

3

0

3

S

4

ELK-2011

SENSÖRLER VE TRANSDÜSERLER

3

0

3

S

3

ELK-2013

GÜÇ ELEKTRONİĞİ-II

1

1

2

S

2

ELK-2015

ARIZA ANALİZİ

2

0

2

S

2

ELK-2017

HİDROLİK PNOMATİK

2

1

3

S

3

ELK-2019

BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIM

1

1

2

S

2

ELK-2021

ELEKTRONİK GÜVENLİK SİSTEMLERİ

2

1

3

S

4

İLT-3000

İLETİŞİM

2

0

2

S

2

İŞG-3000

İŞ GÜVENLİĞİ

2

0

2

S

2

ARŞ-3000

ARAŞTIRMA YÖNTEM VE TEKNİKLERİ

3

0

3

S

3

MYD-3001

MESLEKİ YABANCI DİL-I

2

0

2

S

2

KAL-3000

KALİTE GÜVENCESİ VE STANDARTLAR

3

0

3

S

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPLAM

 

 

25

 

28

 

            Z = Zorunlu ders, M = Meslek dersi, S = Seçmeli ders              

 

2. SINIF BAHAR YARIYILI           4.YARIYIL

D.KOD

DERS ADI

Te

Uy

D.Saati

Z/M/S

AKTS

ELK-2002

PROGRAMLANABİLİR DENETLEYİCİLER

3

1

4

M

4

ELK-2004

ELEKTRİK ENERJİSİ İLETİM VE DAĞITIMI

2

1

3

M

4

ELK-2006

ELEKTRİK ENERJİ SANTRALLERİ

2

0

2

M

2

ELK-2008

ÖZELTASARIMLI MOTORLAR

1

1

2

M

2

ELK-2010

PANO TASARIM VE MONTAJI

2

1

3

M

3

 

 

 

 

14

 

15

                                           SEÇMELİ DERSLER

Bu   Derslerden Toplam 12 AKTS/ECTS Kredisi Ders Seçilecektir.

ELK-2012

SİSTEM ANALİZİ VE TASARIMI

2

1

3

S

3

ELK-2014

SARIM TEKNİĞİ

2

1

3

S

3

ELK-2016

EV CİHAZLARI

2

1

3

S

3

ELK-2018

SÖZLEŞME KEŞİF VE PLANLAMA

3

0

3

S

3

ELK-2020

SCADA SİSTEMLERİ

2

1

3

S

3

ELK-2022

ELEKTRONİK DEVRE TASARIMI

2

1

3

S

3

ELK-2024

SOĞUTMA TEKNİĞİ

2

0

2

S

2

MES-3000

MESLEK ETİĞİ

2

0

2

S

2

İŞL-3002

İŞLETME YÖNETİMİ-II

3

0

3

S

5

KYS-3000

KALİTE YÖNETİM SİSTEMLERİ

2

0

2

S

2

YRD-3000

İLK YARDIM

6

0

6

S

6

ÇEV-3000

ÇEVRE KORUMA

2

0

2

S

2

MYD-3002

MESLEKİ YABANCI DİL-II

2

0

2

S

2

 

TOPLAM

 

 

25

 

27

Z = Zorunlu ders, M = Meslek dersi, S = Seçmeli ders